Son güncellenme :03.01.2013 12:24

Anasayfa > Siyaset, Yumurtalık > Yumurtalık Belediyesine Ne Gerek Bu Kadar Personel

03.01.2013 Per, 12:24

yumurtalık portal sitemizden cevrenizdeki olayları yollayın yayınlıyalım her haber degerlidir dedik ve gelen ilk haber maili buyrun inanmak size kalmıştır.

        Yumurtalık belediyesi son bir yıl içerisinde Belediye Başkanı ‘ı turgut erişmenin yeğeni Çağrı ERİŞMEN’ de olmak üzere teknik personel adı altında en az 7-8 adet sözleşmeli personel alınmıştır.Bu personeller iki yıllık MYO.mezunu olup,Her birinin maaşları 2.500.tl cıvarındadır.Yumurtalık belediyesi yerleşim imar planı ,turizim imar planı,koruma amaçlı imar planlarını da özel sektöre yaptırmıştır.Daha önceki yıllarda bir fen işleri müdürü ve iki fen memuru ile yürüyen işler şimdi mi yürümüyor.Dolayısı ile bütçesi ve geliri fazla olmayan ve sosyal etkinlik bile yapamayan Yumurtalık belediyesi bu siyasi amaçlarla alınmış personelin maaşları öderken işçinin çöpçünün maaşları iki aydır ödenmemekte ve üçüncü ayın içindedir.Mali sıkıntı had safhadadır.

Bu haber toplamda 465 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Toplam 11 yorum bulunmaktadır.

derya demir

bilgilendirme:
1-personel maaşları idare yetkilileri tarafından değil içişleri bakanlığı tarafından belirlenmektedir. ilgili sitelere bakarsanız hangi bölüm mezunu ne maaş alır görürsünüz
2-bahsedilen imar düzenlemeleri söz konusu personel alımlarınlarından önce ihale edilmiştir.kaldı ki bu düzenlemeler Türkiye’nin her yerinde bu şekilde ihale edilerek yaptırılır.
3-Bahsedilen dönemlerde Yumurtalık bir arpaboyu ilerlememiştir. Şimdi ise her yer şantiyeye dönmüş,planlı bir çalışma ile Yumurtalığa kent kimliği kazandırmak için tüm belediye personeli canla başla çalışmaktadır.
4-Meyve veren ağaç taşlanır atasözüne bu haber iyi bir örnektir.Mahali idarelerin mali sıkıntıları herzaman olmuştur.ancak bunun hadsafhada olduğunu söylemek sadece laf kalabalığı ile çamur atmaya kalkan insanlara kalmamıştır.

07.01.2013, 20:23
Yumurtalıklı

Derya Hanım Sizinde Belediyede Maaşınız 3550 TL Degil Mi ?

07.01.2013, 22:09
ayaslı

Her halde şantiyeye döner her insaat tan avanta alırsa Beledıye ihalelerini ortak olduğu şirketlere verirse . Mahalli idarelerin malı sıkıntısı varda seni niye ise aldı . ODTÜ de insaat muhendıslıgımı okudunda 3250 TL maaş alıyorsun.. Neden butün ıhalalerı aynı sehir plancısı alıyor!! Bu arada !! Madem kent Yumurtalık kent kimliği kazanıcak başkanın gözünün önündeki fırın binasını yıksın!!! Yegelerıne 2 yılda odeyecıgı maaşla en azından yıkacağı bir ısyerının bedelini yatırır. Tabı önce sabahları kahvaltı yapıcak yer bulmalı birde yazın ortasında 20 gün su kesıkken Karadeniz yaylalarında gezmekten vazgeçmeyi göze almalııı… Yazcak daha çok seyvar da parmagım ağrıdı . Bide değmez zaten

07.01.2013, 22:36
vatansever

bankamatik personeli alıp aydan aya sadece maaş için belediyeye uğrayan birilerinin alınmasındansa, bırakın canla başla çalışan eş dost alınsın. yiğidi öldür hakkını yeme demişler adamlar çalışıyor kardeşim. 20 yıldır görmediği hizmeti gördü şu canım memleketimiz. imarı kimin yaptığının ne kime ne faydası var? ancak, halkın sahip olduğu menkullerinin bi değeri var artık. bırakın şu boş muhalefet ağızlarını. yollar adam oldu, tarihimiz ortaya çıktı, çocuklara parklar yapıldı, yürüyüş yolları spor alanları yapıldı daha neler neler yapılıyor herşey ortada. “GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ” zorlamayın kendinizi boş yere, tüketmeyin yüreğinizi, adam bağıra çağıra geliyor yine.

07.01.2013, 23:57
eski toprak

Vatansever kardeşim okuduğum kadarıyla sende iyi bir yandaşsın.Biraz empati yapmanızı rica edeceğim,yürüyüş yolu diyorsun yağmurlu havada her yergöle dönüyor,sitelerde yaşayan vatandaşlar rezil,spor alanları yapıldı ama spora destek sıfır.Başkan bey halkın içine çıkmıyor,varsa yoksa….bey vatandaş soruyor,halk ……beydenmi oluşuyor.Birde yeni bir başkan yardımcısı atadı,yumurtalıkta hangi projeleri gerçekleştirecek sayın yardımcı merak ediyorum.

08.01.2013, 15:55
ayaslı genç

vatansever o spor alanlarını o hizmetleri o parkları biz neden göremıozz aynı memlekette yasıoruz ama o dedıklerını bitek senmı görüosun bal tuta parmağını yalıo yandasların hepsi zengin oldu beledıye meclisi hergün bi otelde lokantada yiyip i.io nerden çıkıo bu faturalar yazacak çok sey var haklısın da inan benimde parmaklarım agrıdı

08.01.2013, 19:43
Ayaslı

Memlekette bahçe hortumu patlat gibi su borusu patlıyor şuna bak spor alanı yürüyüş yolundan bahsediyor. Gümbür gümbür değilde paldır küldür gidiyor bence . Verecek cevabı olsa zaten paralı askerlerine yazdırmaz . Çıkar adam gibi kendisi cevap verir. Ama insanların yüzüne konuşmaya cesareti olmadığı gibi birde arkasından konuşur . Akp li değil mi ne beklersin hepsi birbirinden rantçı.

09.01.2013, 20:13
hahaha

doğru söylenipte yarası olan nasıl gocunuyor millet :) hemen karşlık veriyor hak eden karşılığını hak etmeyende tepkiyi alır

10.01.2013, 19:25
ayaslı

2013 bütçesine göre sözleşmeli elaman alınacak mı derya hanım

15.01.2013, 22:50
caner

yumurtalıkta her dönem iktidARIN YALAKALIĞINA SOYUNAN insanlara(pardon yağdanlıklara) rastlamak mümkün..önüne atılan 2 kemikle susturulan kurşun askere döndürülen bu ucubeler olduğu müddetçe yumurtalık arpa boyu yol almaz ama belediye başkanları ve yakın akrabaları köşeyi döner, BMW ye biner ,en kral karılarla gezer savunuculuğunada yapmak hıyarlara (vatansever sende üstüne alınabilirsin)düşer..

23.02.2013, 18:02
halkın sesi

ilçemizde yapılan peyzaj çalışmaları için harcanan paralara yazık bu paralara halkın istihdamı için iyi bir projeye harcansa olmazmıydı yapılan yerler yandaşlara verilmiş bile Turgut Erişmen yapamıyorsan bırak git sana oyumuzu verdik ama boşa vermişiz ilçede neyi çözdün ve budan sora hangi sorunları çözeceğini halka anlat bakalım çünkü yok ki anlatamazsın halk ile iç içe değilsin sen el sıkıp selam vermeyi bilmezsin ….

11.05.2013, 11:26